- U statutu di cuufficialità di a lingua corsa hè statu adupratu da l'Assemblea di Corsica ! -
Mercuri u 30 di Lugliu 2014     Imprimer cette page

Leami

Leami cù u PNC :
Alliance Libre Européenne : http://www.e-f-a.org
Groupe Verts-ALE au parlement européen : http://www.greens-efa.org
Fédération Régions & Peuples Solidaires : http://www.r-p-s.info
Les Verts : http://www.lesverts.fr
EA (Euskadi) : http://www.euskoalkartasuna.org
PNV (Euskadi) : http://eaj-pnv.eu
Scottish National Party (Scozza) : http://www.snp.org
Irlanda (partitu di John Hume) : http://www.sdlp.ie
Partito Sardo d'Azzione : http://www.psdaz.fedca.it
Blocco Nacionalista Gallego : http://www.bng-galiza.org
Chunta Aragonesista : http://www.chunta.com
Esquerra Republicana de Catalunya : http://www.esquerra.cat
Frysque Nasjional Partij : http://www.fnp-fryslan.nl
Liga Fronte Veneto : http://www.ligavenetarepubblica.org
Sud Tyrol : http://www.suedtiroler-freiheit.com
Mebyon Kernow (Partitu di Cornouaille) : http://www.mebyonkernow.org
Partit Socialista de Mallorca (PSM) : http://www.psm-entesa.cat
Tous les autres liens des partis membres de l'ALE sur le site de l'ALE. Même chose pour les sites des partis membres de la Fédération R&PS

Leami cù l'altri naziunalisti corsi :
Cumittatu contr'à a Ripressione : http://www.car-corsica.com
I Verdi Corsi : http://www.iverdicorsi.org
Manca Naziunale : http://www.manca-naziunale.org
Corsica Nazione Indipendente : http://www.corsica-nazione.com
U Rinnovu : http://www.rinnovu.com
U Ribombu : http://www.uribombu.com
Unità Naziunale (situ d'infurmazioni) : http://www.unita-naziunale.org
Edimondu Simeoni : http://www.edmondsimeoni.com
Sustegnu à Yvan Colonna : http://www.yvan-colonna.com
Dimarchja Portivechju Altrimente : http://www.portivechju-altrimenti.com
Dimarchja Inseme per Bastia : http://www.insemeperbastia.com

Leami stituziunali o di a stampa :
Assemblea di Corsica : http://www.corse.fr
France 3 Corsica : http://corse.france3.fr
Radio Corse Frequenza Mora : http://http://www.bleurcfm.com
Radio Alta Frequenza : http://http://www.alta-frequenza.com
Mensile Corsica : http://http://info.club-corsica.com
Corse-Matin : http://http://www.corsematin.com
Corsenetinfos : http://http://http://www.corsenetinfos.fr

Leami pè a lingua corsa :
Adecec : http://www.adecec.net
Traduzione in lingua corsa : http://infcor.adecec.net
Per difende a nostra lingua : http://www.parlemucorsu.com
Blog in lingua corsa : http://www.wmaker.net/apiazzetta/

Leami pè difende u nostru circondu :
Fronte Unitu contr'à u stu Padduc : http://www.cll-corse.org
U Levante : http://levante.fr
Cullettivu contr'à l'incinerazione : http://www.contrelincinerateurcorse.org
Arinella de Brando : http://www.arinelladebrando.org
Cullettivu contr'à e lìnee d'Alta Tensione : http://www.collectifenvironnement.fr
Aria Linda : http://www.arialinda-asso.com

Altri associi :
Ligue Corse des Droits de l'Homme : http://www.ldh-corsica.org
Via Prugressista : http://viaprugressista.ning.com
Diaspora : http://www.corsicadiaspora.com
Associu Umani, pour une Fondation de Corse : http://www.afcumani.org
ACA "un pòpulu, una città, una squadra" : http://www.ac-ajaccio.com
SCB, u situ ufficiale di u Sporting : http://www.sc-bastia.net
Bastia 1905, cumbattività, sulidarità, onore di i nostri culori : http://www.bastia1905.com